Skip to content

Sprawy gospodarcze

W kodeksie postępowania cywilnego znajduje się odrębny dział regulujący postępowania w sprawach gospodarczych. Zasadniczo jest to postępowanie między dwoma podmiotami profesjonalnymi, przedsiębiorcami, jednakże nie zawsze. Regulacje prawne dotyczące spraw gospodarczych różnią się od pozostałych „zwykłych” spraw i nakładają na strony więcej obowiązków oraz są dość formalne i rygorystyczne. W związku z tym oferuję moim Klientom kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia spraw, które zgodnie z ustawą znajdują się w kategorii gospodarczych.

Przede wszystkim sporządzam wezwania do zapłaty, przygotowuje pozwy oraz reprezentuję Klientów przed sądem w toku rozpraw. Pomagam również w toku postępowania egzekucyjnego, którego celem jest odzyskanie dla Klienta należności od dłużnika.
W tej kategorii spraw często spotykam się ze sporami wynikającymi z prawa budowlanego, z niewłaściwego wykonania umowy, braku zapłaty za wykonaną umowę, problemów z umowami najmu i dzierżawy.

Ważne

Z uwagi na to, że nie jest możliwe określenie każdej sprawy z jaką mogą mieć Państwo problem, zapraszam do kontaktu osobistego w Kancelarii, ewentualnie telefonicznego bądź mailowego celem omówienia szczegółów i znalezienia rozwiązania. Ceny za poszczególne usługi ustalane są po rozmowie z Klientem.

Miejsce świadczenia usług

Zakresem miejscowym mojej działalności jest głównie województwo warmińsko-mazurskie (m.in. Ełk, Giżycko, Olecko, Pisz, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce) i podlaskie (m. in. Suwałki, Białystok, Grajewo, Augustów). Jednakże na co dzień świadczę pomoc Klientom mieszkającym czy prowadzącym działalność gospodarczą w całej Polsce jak i za granicą. Aktualne możliwości sprzętowe pozwalają na prowadzenie nam współpracy także na odległość.

Kontakt

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Administratorem Twoich danych osobowych przesyłanych mailowo, w formularzu kontaktowym lub podawanych telefonicznie jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Żabiński, Słowackiego 2/1, 19-300 Ełk, NIP: 7431921872. Dane przetwarzane są w zakresie i celu odpowiedzi na pytanie/ wiadomość. Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Więcej informacji o tym, jak chronimy Twoje dane można znaleźć klikając tutaj>