Skip to content

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

W zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych doradzam zarówno dla pracowników oraz pracodawców. Reprezentuję również obie grupy Klientów przed sądami pracy w toku postępowań. Większość sporów sądowych, którymi zajmuję się w Kancelarii dotyczy niezgodnego z prawem bądź nieuzasadnionego zakończenia stosunku pracy łączącego strony.

Odnosi się to do umów na czas określony i na czas nieokreślony. Pomagam Klientom w dochodzeniu roszczeń m.in. o przywrócenie do pracy, odszkodowanie, wypłatę zaległego wynagrodzenia, ekwiwalentu za urlop.

Zajmuję się również sporządzaniem dokumentacji pracowniczej wymaganej od pracodawców tj. umów o pracę, regulaminów, umów o zakazie konkurencji, umów szkoleniowych.

Podsumowując, w sprawach z zakresu prawa pracy świadczę m.in. następujące usługi:

  • reprezentacja stron (pracowników bądź pracodawców) w sporach sądowych ze stosunków pracy, doradztwo prawne w zakresie prawa pracy,
  • sporządzanie pism procesowych z dziedziny prawa pracy,
  • sporządzanie odwołań od decyzje ZUS, reprezentacja stron postępowania sądowego w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych,
  • negocjowanie i przygotowywanie projektów umów o pracę,
  • sporządzanie regulaminów,
  • przygotowywanie umów o zakazie konkurencji,
  • dochodzenie odszkodowań na rzecz pracowników w przypadku rozwiązania umowy o pracę,
  • dochodzenie zaległego wynagrodzenia, ekwiwalentu za urlop,
Ważne

Z uwagi na to, że nie jest możliwe określenie każdej sprawy z jaką mogą mieć Państwo problem, zapraszam do kontaktu osobistego w Kancelarii, ewentualnie telefonicznego bądź mailowego celem omówienia szczegółów i znalezienia rozwiązania. Ceny za poszczególne usługi ustalane są po rozmowie z Klientem.

Miejsce świadczenia usług

Zakresem miejscowym mojej działalności jest głównie województwo warmińsko-mazurskie (m.in. Ełk, Giżycko, Olecko, Pisz, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce) i podlaskie (m. in. Suwałki, Białystok, Grajewo, Augustów). Jednakże na co dzień świadczę pomoc Klientom mieszkającym czy prowadzącym działalność gospodarczą w całej Polsce jak i za granicą. Aktualne możliwości sprzętowe pozwalają na prowadzenie nam współpracy także na odległość.

Kontakt

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Administratorem Twoich danych osobowych przesyłanych mailowo, w formularzu kontaktowym lub podawanych telefonicznie jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Żabiński, Słowackiego 2/1, 19-300 Ełk, NIP: 7431921872. Dane przetwarzane są w zakresie i celu odpowiedzi na pytanie/ wiadomość. Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Więcej informacji o tym, jak chronimy Twoje dane można znaleźć klikając tutaj>